Walton Pedestal Fan WPF18B-PBC (18″)
-AC High Speed Fan (18”)
– High Speed and High Air Delivery
– 3 Speed(Low/Medium/High) selection
Original price was: 5,100.00৳.Current price is: 4,950.00৳.
– Silicon Steel Lamination
– Precision Sealed Bearing
– Heavy Gauge Copper Winding
– Heavy Aluminum Construction
– Aero Dynamically Designed Blades for high Velocity Air
– Spring Loaded Height Adjustment
– Heavy Broad Base Keeps the Fan Stable
– 99.9% Pure Copper Wire.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Walton Pedestal Fan WPF18B-PBC (18″)”
Product Name WPF18B-PBC (18")
Type Padsetal Fan
Color Black,Grey
Size 450mm (18'')
Rated voltage AC 220 V
Current 0.6 AMP
Speed 1350 RPM
Frequency 50Hz
Input power 120 W