Walton WLED-PS-30WE27 (30 Watt)
  • Powered by LED technology, 100%free of hazardous mercury, radioactive chemicals, and UV rays.
  • Remarkably energy-efficient, saving up to 90% compared to conventional lighting options.
25 in stock
Walton WLED-PS-30WE27 (30 Watt) LED Light
Environmentally Conscious Lighting
Unmatched Energy Efficiency
Key Features
Warranty Information
Conclusion
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Walton WLED-PS-30WE27 (30 Watt)”
 Input Voltage :  AC 140V -265V
 Working Voltage :  RATED AC 220V
 Input Power :  30W
 Luminous :  3000 Lumen
 Power Efficiency :  100Lm/Watt
 Color Temp :  6500K
 Product Dimension :  Dia- 50mm